sp2.nowytomysl.pl
                                                   Strona główna       |      Galeria zdjęć     |      Kontakt       |      Ciekawe linki     
 Aktualności
 Ogłoszenia
 Kalendarium
 Klasy
 Dzwonki
 O szkole
 O patronie
 Historia szkoły
 Dyrekcja
 Nauczyciele
 Dokumenty
 Sport
 Opieka
 Po lekcjach...
 Konkursy
 Samorząd  Uczniowski
 Rada  Rodziców
   Gazetka
  BEZ UMIARU
  Szkoła     Partnerska
 Zdrowa szkoła...
 Ciekawe strony


NAPISZ DO NAS
Mamy nową stronę www:

www.sp2nowytomysl.szkolna.net

-kliknij-


    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA
    I EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA

10 grudnia 2014r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i Europejski Dzień Prawnika. Z tej okazji uczniowie klas piątych i szóstych przystąpili do realizacji projektu, który miał na celu zapoznanie ich z najważniejszymi zagadnieniami związanymi z prawem oraz zaznajomienie ich z podstawowymi prawami i wolnościami obywatelskimi. W trakcie tego spotkania uczniowie mogli przekonać się, że prawo odnosi się do wszystkich dziedzin życia, jak również codziennych sytuacji. Uroczystość została oficjalnie otwarta przez dyrektora szkoły pana Marka Polcyna . Całość natomiast przygotowała i poprowadziła Daria Mańkowska, nauczycielka języka angielskiego. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy V B: Wiktoria Bajwoluk, Martyna Flieger, Wiktoria Laskowska, Nikola Nowak, Jessica Tuczyk oraz Żaneta Zdunek. Natomiast uczennica klasy VIA Olga Buda umiliła przebieg uroczystości, śpiewając piosenkę Stanisława Sojki "Tolerancja". Punktem kulminacyjnym projektu było wystąpienie pana Marcina Brambora - prawnika, który opowiedział uczniom o swojej pracy i tajnikach wykonywanego zawodu.    SZKOLNY KONKURS "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"
19 listopada został zorganizowany konkurs wiedzowy pod hasłem "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH", który skierowany był do uczniów kl. II i III. Jego celem było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, rozbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem, inspirowanie uczniów do podejmowania różnych działań promujących zdrowy styl życia oraz dbanie o higienę ciała i jamy ustnej. Konkurs miał formułę dwuetapową: klasową i szkolną. Z każdej klasy wychowawcy wyłonili po dwóch reprezentantów, którzy z dużym zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami testowymi dotyczącymi tematyki zdrowotnej.
Laureatami konkursu zostali:
  

Klasa II

Klasa III

1. Anna Mentlewicz kl.IId 1. Mikołaj Machucki kl.IIIa
2. Marta Krzyśków kl.IIc 2. Marta Kańdulska kl.IIIb
    Matylda Konieczek kl.IIId
3. Gabriel Pawelski kl. II b


    SZKOLNY KONKURS WIEDZOWY "OMNIBUSEK" 2014
26 listopada odbył się szkolny konkurs wiedzowy"Omnibusek". Mottem konkursu stały się słowa Karola Dikens'a: "Po to, by być niepospolicie uczonym, trzeba zacząć od pospolitego uczenia się". Konkurs był skierowany dla uczniów klas drugich i trzecich. Każdą klasę reprezentowały dwie osoby wyłonione w eliminacjach klasowych. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 24 pytań zamkniętych i otwartych. Zadania konkursowe wymagały doskonałej znajomości materiału realizowanego na zajęciach szkolnych oraz wiedzy o świecie wykraczającej poza szkolny program nauczania, a także logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz kojarzenia faktów.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy wykazali się doskonałą wiedzą. Są to:
W kategorii klas II: I miejsce - Borys Kaczmarek kl.IIB, II miejsce - Piotr Zborała kl.IID i III miejsce - Aleksy Napierała kl.IIE
W kategorii klas III: I miejsce - Mikołaj Machucki kl.IIIA, II miejsce - Sebastian Grocholewski kl.IIIB i III miejsce - Joachim Schulz kl.IIIC
"Omnibusom" serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy! Wszystkich uczniów zachęcamy do poszukiwania wiedzy.
Organizatorki: Grażyna Stachecka, Marzena Czernicka, Justyna Bochna, Anna Mieleszczuk - Albrecht
     
     
    WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO - wyniki etapu szkolnego
W piątek, 28 listopada 2014 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W konkursie udział wzięło 23 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się cztery osoby. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.
              Zobacz wyniki konkursu >>
    WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY - wyniki etapu szkolnego
W czwartek, 27 listopada 2014 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W konkursie udział wzięło 18 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Piotr Jankiewicz Z kl. VIC. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.
              Zobacz wyniki konkursu >>
    WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY - wyniki etapu szkolnego
W piątek, 21 listopada 2014 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W konkursie udział wzięło 22 uczestników. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 30 punktów. Są to:
 • Piotr Jankiewicz kl.VIC,
 • Maksymilian Fabian kl.VID,
 • Samanta Skrzypczak kl.VIC
 • Marcin Orwat kl.VIA.

 • Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.
                Zobacz wyniki konkursu >>
      SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
  26 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV, V i VI. Wzięło w nim udział trzynaścioro uczestników, których zadaniem była recytacja wybranego przez siebie trzyminutowego fragmentu prozy. Usłyszeliśmy różnorodne utwory polskich i zagranicznych pisarzy. Komisja w składzie: Monika Maciołek, Marzena Schreyner i Ewa Nowak oceniała zdolności recytatorskie uczniów według wcześniej ustalonych zasad. Zwrócono uwagę na dykcję, tempo mówienia oraz sugestywność przekazu utworów. Ważne również było ogólne wrażenie jakie wywarli na publiczności uczestnicy. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji komisja wybrała troje laureatów: I miejsce zajął Filip Frąckowiak z klasy VIb, który zaprezentował utwór pt.:"Straszny sen"; II miejsce przypadło Wiktorii Wybickiej uczennicy klasy Va. Usłyszeliśmy fragment lektury szkolnej pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza"; III miejsce zajęła Eliza Gracon z klasy IVe, która wyrecytowała fragment znanego utworu - "Przygody Piotrusia Pana". Ponadto jury postanowiło wyróżnić dwoje uczniów: Konrada Dziurleję z klasy IVe oraz Emilię Phillips uczennicę klasy Va. Pozostali uczestnicy: Kaja Mika z kl. VIe, Jakub Janik z VIa, Makary Kaczmarek z Vd, Wiktoria Lehmann z Va, Łukasz Ruta z Vd, Zuzanna Klimas z IVe, Julia Świątek z IVd i Zofia Sobczak z IVd również prezentowali wysoki poziom recytacji. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Koordynator konkursu - Ewa Nowak
      SEMINARIUM ASTRONOMICZNE POWIATU NOWOTOMYSKIEGO
  6 listopada uczennica naszej szkoły, Zuzanna Bąkowska z klasy VI a, wzięła udział w Seminarium Astronomicznym Powiatu Nowotomyskiego. Seminarium miało formę konkursu, którego uczestnicy zobowiązani byli przygotować referat na dowolnie wybrany temat z zakresu astronomii lub astronautyki. Do przygotowanego referatu należało dołączyć prezentację multimedialną, a następnie przy jej wykorzystaniu omówić wybrane zagadnienie. Celem konkursu była popularyzacja astronomii i astronautyki oraz rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania tymi dziedzinami wiedzy wśród dzieci. Organizatorem konkursu była Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu. W czasie seminarium zaprezentowano 10 prac uczniów z powiatu nowotomyskiego. Nasza uczennica zaprezentowała bardzo wysoki poziom zdobywając w tym konkursie II miejsce. Oceniając referaty komisja brała pod uwagę wartość merytoryczną pracy pisemnej, prezentacji multimedialnej oraz sposób referowania.
  Opiekun: Krystyna Zimna
          SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
  4 listopada odbył się SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY propagujący zdrowy styl życia pod hasłem: "Jem owoce i warzywa, bo od nich zdrowia przybywa". Nadrzędnym celem przyświecającym organizacji konkursu było: propagowanie elementów zdrowego stylu życia.
  Konkurs miał przebieg dwuetapowy: klasowy i szkolny. Z każdej klasy została wytypowana 1 osoba ją reprezentująca. Zadanie polegało na wykonaniu pracy dowolną techniką. Komisja konkursowa oceniała: zgodność z tematem, pomysłowość i walory artystyczne na każdym poziomie nauczania.
  Laureatami konkursu zostali:

  Klasa I

  Klasa II

  Klasa III

  1.Maciej Maciejewski Ie,
  Antonina Burkowska Ic
  1.Justyna Kania IId 1. Marika Waligórska IIIe
  2.Julia Parniewicz Ii,
  Zofia Dzięcioł Ig
  2.Julia Chocieszyńska IIb 2. Dominika Różańska IIId
  3.Natalia Brzezińska Id,
  Zuzanna Ludwiczak Ih
  3.Karolina Laufer IIc 3. Sara Kaszczyńska IIIa

  Wyróżnienia otrzymali: Karina Szwedek If, Zuzanna Galus Ia, Karolina Uramowska IIe, Zuzanna Biniak IIa, Oliwia Grablewska IIIc, Lidia Brygier IIIb.

     
          KONKURS JĘZYKOWY NA MINISŁOWNIK
  Konkurs językowy na minisłownik w ramach projektu "SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE" skierowany był do uczniów klas IV-VI. Celem konkursu było poszerzenie słownictwa z języka angielskiego z zakresu zdrowia, zdrowego odżywiania się, dyscyplin sportowych oraz profilaktyki, a także przyswojenie i wykorzystanie nabytej wiedzy o tematyce zdrowotnej. W ramach konkursu każda klasa miała przygotować jeden minisłownik. Prace ocenione zostały przez komisję konkursową w składzie: Żaneta Mazurkiewicz - Kleszcz, Magdalena Płońska oraz Agnieszka Świerzko.
  Laureatami zostali: I miejsce - klasa Vd, II miejsce - klasa IVb oraz III miejsce - klasa VIb. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
  Organizator: Daria Mańkowska, Honorata Marzyńska-Chudzik
          Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  Przez cały październik nasza szkolna biblioteka obchodziła swoje święto. Hasło tegorocznych obchodów brzmiało : "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie". W tym czasie odbyło się szereg imprez czytelniczych. Uczniowie z kl. I i III zostali zaproszeni na spotkania w trakcie, których mogli posłuchać fragmentów ciekawych książek oraz wziąć udział w zgaduj-zgaduli. Nie zabrakło również konkursów czytelniczych - plastycznych oraz wiedzowych. Oferta ich była różnorodna, tak że każdy mógł znaleźć co dla siebie.     
               Czytaj więcej i poznaj laureatów konkursów >>


           
          SPRAWOZDANIE Z MISTRZOSTW W BADMINTONA
  16 października rozpoczęły się szkolne zawody w badmintona. W rozgrywkach wzięło udział 25 dziewczynek spośród których, podczas zawodów, zostały wyłonione trzy najlepsze, które reprezentowały szkołę w zawodach gminnych: (Iga Buda, Amelia Kasperkiewicz, Agata Golon). W rozgrywkach gminnych wzięły udział trzy szkoły z gminy Nowy Tomyśl: SP Boruja Kościelna, SP1 i SP2 Nowy Tomyśl. Podczas zwodów zostały wyłonione dwie szkoły, które reprezentowały naszą gminę w zawodach powiatowych.
  Nasze zawodniczki, które zajęły I miejsce w gminie, po długiej walce w zawodach powiatowych we Lwówku zajęły drugie miejsce, które dało im również możliwość wzięcia udziału w zawodach rejonowych, które w najbliższym czasie odbędą się w Gimnazjum w Nowym Tomyślu.
          MISTRZOSTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  2 października odbyły się w Zbąszyniu Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział najlepsze drużyny z poszczególnych gmin naszego rejonu. Do rywalizacji stanęło 12 szkół podstawowych z powiatu nowotomyskiego. Najlepiej zaprezentowała się nasza szkoła, która zwyciężyła i awansowała do zawodów wojewódzkich.
  Klasyfikacja końcowa tych zawodów: I m - SP2 Nowy Tomyśl, II m - SP Opalenica, III m - SP Zbąszyń, IV m - SP1 Nowy Tomyśl oraz V m - SP Bolewice.
  Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się 17 października 2014 r na hipodromie w Poznaniu. W Mistrzostwach Wielkopolski zajęliśmy bardzo dobre ósme miejsce. W mistrzostwach startowało 40 drużyn, które wcześniej wygrały zawody powiatowe. Zawody odbywały się na dystansie 10 x 800 m, drużynę stanowiło 5 dziewczynek i 5 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Samanta Skrzypczak, Alicja Sokala, Nikola Mruk, Natasza Jakubowska, Wiktoria Wybicka, Marcin Pukacki, Jan Pietrzak, Mateusz Szczepaniak, Miłosz Gendera, Adrian Brych.
            

          ŚNIADANIE DAJE MOC
  7 listopada wszystkie dzieci w szkole przygotowały i wspólnie zjadły pyszne śniadanie. Kolejny raz nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Już od rana w klasach I-III trwały przygotowania do wspólnego śniadania. Natomiast klasy IV-VI przygotowywały śniadanie na drugiej godzinie lekcyjnej. Uczniowie pod opieką nauczycieli wykonali piękne kanapki i smaczne sałatki. Było wiele zabawy i śmiechu, a wspólny posiłek smakował wszystkim. Cieszymy się, że uczniowie w naszej szkoły uczą się podstaw zdrowego żywienia. Udział w tej akcji jest kontynuacją działań promujących zdrowie.
  Organizator - Iwona Kaźmierowska


                Zobacz więcej zdjęć >>

          DZIEŃ PATRONA SZKOŁY
  28 października obchodziliśmy ważną dla naszej społeczności szkolnej uroczystość - Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji odbył się apel, który miał na celu przypomnienie podstawowych informacji o życiu i twórczości Marii Skłodowskiej - Curie oraz podkreślenie szczytnych wartości tegoż święta. Po przemówieniu dyrektora szkoły pana Marka Polcyna uczniowie klasy Vc zaprezentowali ważniejsze fragmenty życia Marii Skłodowskiej - Curie w pięciu ujęciach: dzieciństwo patronki lata 1867 - 1883; praca 1884 - 1891; Sorbona 1891 - 1894; badania naukowe 1894 - 1911; podróże 1911 - 1934. W narratora wcielił się uczeń kl. VIb Filip Frąckowiak, natomiast nad przebiegiem uroczystości czuwała Aleksandra Spychała - uczennica kl. VIa. Całość prezentacji otwierała i zamykała recytacja dwóch utworów poetyckich o patronce. Druga część święta upłynęła na pracy indywidualnej każdego ucznia. Polegała ona na rozwiązaniu polonistycznych, matematycznych i historycznych zadań nawiązujących do życia Marii Skłodowskiej - Curie. Uroczystość oraz tok zajęć w poszczególnych klasach IV-VI przygotowała pani Ewa Nowak, natomiast oprawę plastyczną pani Iwona Kaźmierowska i pani Monika Maciołek.
  Wszystkim zaangażowanym serdecznie gratuluję i dziękuję za współpracę.
  Organizator - Ewa Nowak

          ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
  28 października odbyło się uroczyste przyjęcie 222 najmłodszych uczniów, czyli pierwszaków do społeczności szkolnej. Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również dla ich rodziców i wychowawców. Uczniowie klas pierwszych ubrani w stroje galowe wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami o godz. 13:00 zajęli miejsca w hali widowiskowo - sportowej. Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie przysięgi przez wszystkich uczniów klas pierwszych w obecności Sztandaru Szkoły. Uczniowie z przejęciem w oczach ślubowali sumiennie wypełniać swoje obowiązki, pilnie się uczyć, szanować nauczycieli i rodziców, dbać o dobre imię szkoły i być dobrym Polakiem. Później dyrektor szkoły - pan Marek Polcyn osobiście pasował każdego Pierwszaka przez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Dla dzieci było to bardzo ważne przeżycie, jak również podstęplowanie aktu ślubowania odciskiem palca w kronice szkolnej. Uczniowie na końcu tej wyjątkowej dla nich uroczystości przygotowali część artystyczną, która została przyjęta gorącymi oklaskami. Pierwszaki na długie lata pozostawią w pamięci to ważne wydarzenie w ich życiu.


                Zobacz więcej zdjęć >>
      Wojewódzkie konkursy przedmiotowe
  Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu www.ko.poznan.pl znajduje się oferta tegorocznych konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych oraz zamieszczone zostały dokumenty dotyczące zasad ich organizacji. Poniżej znajdują się regulaminy:
  Wizyta w Eberswalde oraz Grüntal w ramach wymiany polsko-niemieckiej
  12 września odbyła się wymiana szkolna uczniów naszej szkoły oraz szkoły podstawowej z Grüntal. W wymianie brało udział 35 uczniów naszej szkoły z klas V i VI wraz z czterema opiekunami: panią Hanną Kowalską, panią Honoratą Marzyńską, panią Dominiką Wichtowską oraz panem Maciejem Bielawą. W tym roku podczas jednodniowej wizyty w Niemczech dzieci zwiedziły Klasztor Cystersów Chorin, Muzeum Miasta Eberswalde oraz brały udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych na basenie "baff|" w Eberswalde. Spotkanie z grupą niemiecką rozpoczęło się śniadaniem, po którym rozpoczęliśmy zwiedzanie klasztoru. Następnie przejechaliśmy do Eberswalde gdzie uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Miasta oraz zapoznania się z jego historią. Druga część dnia miała charakter rekreacyjno-sportowy na basenie "baff". Po zajęciach przejechaliśmy do szkoły w Grüntal, gdzie dzieci miały okazję uczestniczyć w rozgrywkach piłki nożnej oraz dyskotece. Celem wizyty było rozwijanie komunikacji oraz umiejętności językowych uczniów, integracja między uczniami oraz rozwijanie współpracy między szkołami. Spotkanie było udane, gdyż dzieci w krótkim czasie miały okazję zobaczyć interesujące oraz nowe dla nich miejsca i nawiązać nowe znajomości.

  Zarządzenie dyrektora szkoły
  w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych

  Pobierz format PDF


     Byliśmy w Gnieźnie i Biskupinie
  W czwartek 18. września uczniowie klasy IVe, wraz z nauczycielami: Danutą Wala, Moniką Maciołek oraz Ewą Nowak zwiedzili w czasie jednodniowej wycieczki Gniezno i Biskupin. Wyjazd był nagrodą dla obecnej klasy IV e, która w ubiegłym roku szkolnym zajęła I miejsce w ogólnopolskiej akcji ekologicznej Stań po zielonej stronie mocy. Kilka minut po ósmej dzieci wraz z opiekunami wyruszyli do najstarszej stolicy Polski, gdzie zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską z pięknymi organami oraz historycznymi drzwiami przedstawiającymi sceny z życia św. Wojciecha. Następnie wycieczka udała się do nieopodal leżącego Biskupina, gdzie odbywał się Festyn Archeologiczny zatytułowany Kamień-Brąz-Żelazo. Zwiedzanie osady rozpoczęło się od wizyty w pradawnej osadzie neolitycznej, gdzie uczniowie obejrzeli między innymi narzędzia krzemienne, przyjrzeli się szlifowaniu kamiennych toporów, zobaczyli rekonstrukcję dawnego grobu. W osadzie łużyckiej dzieci mogły przyjrzeć się drewnianym chatom, w których schronienie znajdowali ludzie i zwierzęta. W wiosce wczesnopiastowskiej uczestników wycieczki zaciekawiły przykłady wykonywania prac rzemieślniczych np. tkacza, bursztyniarza, plecionkarza, mincerza, czy bartnika. Wizyta w biskupińskim muzeum okazała się szczególnie interesująca ze względu na możliwość obejrzenia autentycznych przedmiotów codziennego użytku, które wydobyto z ziemi w czasie prowadzenia prac wykopaliskowych. Wyjazd należał do bardzo udanych.
                         Przedstawiamy pierwszoklasistów!
  W roku szkolnym 20014/2015 do naszej społeczności szkolnej dołączyło 222 najmłodszych uczniów, czyli pierwszaków. Swoją szkolną karierę pierwszaki rozpoczęły w 9 oddziałach pod opieką następujących wychowawców:
  Ia - Małgorzata Szczepańska,
  Ib - Hanna Winkler,
  Ic - E. Spychalska-Szleman,
  Id - Anna Śląska,
  Ie - Maria Wala,
  If - Paulina Cygan
  Ig - Anna Mieleszczuk-Albrecht,
  Ih - Joanna Witczak
  Ii - Justyna Bochna
  Gorąco witamy pierwszoklasistów. Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, zadowolenia i satysfakcji z nauki i czasu spędzonego w naszej szkole. Życzymy także, aby nadchodzący rok szkolny przyniósł wszystkim wspaniałe osiągnięcia w różnych dziedzinach życia, dużo nowych wiadomości i umiejętności oraz wiele zabawy!     
               Zobacz fotograficzne wizytówki klas pierwszych >>

  Wykaz podręczików obowiązujących
  w roku szkolnym 2014/2015

  Wykaz podręczników dla klasy I
  --  Pobierz format PDF
  --  Pobierz format WORD
  Wykaz podręczników dla klasy II-III
  --  Pobierz format PDF
  --  Pobierz format WORD
  Wykaz podręczników dla klasy IV
  --  Pobierz format PDF
  --  Pobierz format WORD
  Wykaz podręczników dla klasy V
  --  Pobierz format PDF
  --  Pobierz format WORD
  Wykaz podręczników dla klasy VI
  --  Pobierz format PDF
  --  Pobierz format WORD

  mojepodreczniki.pl


                                            Cyberprzemoc
  Gdy jesteś świadkiem lub ofiarą cyberprzemocy najlepiej poinformować o tym rodziców, pedagoga, psychologa szkolnego, nauczyciela lub inną zaufaną osobę dorosłą.
  Razem możecie zgłosić to do Helpline.org.pl dzwoniąc pod bezpłatny numer 0 800 100 100 lub wysyłając maila pod adres helpline@helpline.org.pl.
          
             "DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH"

  Nasza szkoła rozpoczęła realizację programu
        " MOJE DZIECKO IDZIE DO SZKOŁY".
    Program przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Zachęcamy do lektury!!!


        Zobacz więcej - warto przeczytać !!! >>
  LOGO SZKOłY

  DZIENNIK ELEKTRONICZNY

  Odkrywca budzi ciekawość

  Dekalog Cyfrowego Obywatela

  Szkoła Promująca Zdrowie

  Szkoła ma tytuł -Szkoły z klasą

  Dziecko w sieci

  Nakarm głodne dziecko

  Europejski Fundusz Społeczny

  Szkolna akcja - Z Pyrkiem bezpieczniej